Dom cały w drewnie

Dom jednorodzinny, 250 m2 powierzchni.
W tym przypadku zastałem zaprojektowałem dom na 18 arowej działce w cichej okolicy koło małego zagajnika. Zdecydowałem obłożeniu wszystkich elewacji drewnem aby w przyszłości dom stanowił bryłę wpasowaną w ogród. Miałem obawy o kontrargumenty inwestorów odnośnie konserwacji. Wtedy często padają propozycje sztucznego drewna. Tym razem zgodność inwestorów przerosły moje oczekiwania. Nie tylko zaakceptowali mój pomysł, ale jeszcze postanowili nie konserwować drewna na elewacji aby nie walczyć z nim, ale pozwolić mu się zestarzeć i uzyskać naturalny szaro-brązowy kolor.
Fasada za deskami posiada szczelinę wentylacyjną co wydłuży jej trwałość na kilkadziesiąt lat.
W innym projekcie APARTAMENTY DUŻE, gdzie zastosowałem również naturalne drewno modrzewiowe na elewacji na dużej powierzchni zdecydowałem się na impregnację desek przed montażem metodą próżniowo-ciśnieniową z wolmanitem cx-10, co dało bardzo wysoką skuteczność ochrony drewna i bardzo ciekawe efekty kolorystyczne.
Pomimo tradycyjnej bryły i drewna na elewacji, dom we wnętrzu jest zaprojektowany z wykorzystaniem najnowszych technologii, dużo przeszkleń i światła, szklane antresole i balustrady, ściany i okna energooszczędne, instalacje z odzyskiem ciepła, inteligentne rozwiązania dla domu.