Dlaczego projekt indywidualny?

duze
Każdy człowiek, rodzina ma własne indywidualne potrzeby.

Wydaje nam się, że wśród gotowych rzutów kondygnacji projektów typowych znajdujemy takie, które nam odpowiadają. Gdy w końcu znajdujemy wymarzony rozkład pomieszczeń, i zaczynamy się przyzwyczajać do zaproponowanej przez projekt typowy architektury budynku, to okazuje się, że nie do końca pasuje na naszą działkę. I tu należy zwrócić uwagę na strony świata, usytuowanie wjazdu i ogrodu, wielkość pochylenia terenu i jego kierunek, sposób odwodnienia terenu, zaopatrzenie w media, kierunki wyprowadzenie przyłączy itd.

Na te aspekty nałożą się sprawy doboru materiałów (rodzaj, ceny) i technologii w obrębie każdej branży: elementy budowlane (np. ściany, izolacje), konstrukcja (żelbet, może drewno, rodzaj stropów itp.), wszelkie instalacje w tym rodzaj wentylacji (czy z odzyskiem ciepła).

Kiedy rozważymy wszystkie elementy okaże się, że projekt typowy jest w dużej mierze do nas niedopasowany, zawiera szereg niedogodności, które chcemy zmodyfikować. Wydaje nam się, że skorygujemy je w czasie realizacji na budowie.

I tu często poprawiamy projekt za późno, dużym kosztem, decydujemy się na niepotrzebne kompromisy, których można było uniknąć przy zrobieniu projektu indywidualnego, dopasowanego do naszych potrzeb.

Kiedy inwestujemy duże ilości pieniędzy, na dom, który ma nam służyć wiele lat, warto zdecydować się na jego głębokie przemyślenie w czym pomagają nam architekci i projektanci branżowi wszystkich specjalności budowlanych.

Nakłady poniesione na projekt indywidualny, zwrócą się już w pierwszym etapie budowy (stan surowy) i z pewnością wygenerują dodatkowe oszczędności.

Jeśli chcesz nie zobowiązująco porozmawiać na ten temat jestem do dyspozycji pod telefonem +48 666 084 022.